לקראת פגישה אצל המומחה

ד"ר אורן צביאלי - אורתופד מנתח, מומחה כתף ומרפק

לקראת הפגישה והבדיקה אצל האורתופד המומחה רצוי לא לבוא בידיים ריקות כדי לנצל את הזמן לפני הבדיקה ולזרז את יכולת ההחלטה וההתקדמות לטיפול יעיל.

לכן, עבור צילומי רנטגן, CT, אולטרהסאונד, MRI יש לדרוש את הדיסקים של הבדיקות ולא להסתפק רק בפיענוחים, על מנת שהמומחה יוכל לעיין גם בתמונות ההדמייה עצמן. כמובן שמומלץ להביא את הפיענוחים בעיקר של US, MRI ו-CT.

לקראת פגישה אצל מומחה הכתף רצוי להצטייד בבדיקות צילומי כתף (צילומי כתף ב-AP עם סיבוב פנימי וחיצוני, מנח אקסילרי, מנח טרנס סקפולרי), אולטרהסאונד כתף, ואם רופא המשפחה חושב שיש צורך אז גם צילומי רנטגן של עמוד שדרה צווארי ובדיקת EMG.

לקראת פגישה אצל מומחה המרפק רצוי להצטייד בצילום רנטגן פשוט של המרפק. לפעמים רופא המשפחה ייעץ להפנותכם גם לבדיקת אולטרהסאונד של המרפק, צילום עמוד שדרה צווארי או בדיקת EMG.

לקראת פגישה אצל המומחה לבדיקת כאבים בברך מומלץ להצטייד בצילום ברכיים בעמידה. לרוב זוהי בדיקה מספיקה. אם רופא המשפחה יחליט לדרוש בדיקת US אפשר להביאה גם כן. אם עשיתם בדיקת MRI רצוי להצטייד בדיסק וגם בפיענוח.

לקראת פגישה עם האורתופד הממחה בנושא של כאבים בכף יד בדרך כלל מספיק צילומי כפות הידיים בשני מנחים. אם מדובר במצב לאחר שבר רצוי להביא דיסקים של הפעם הראשונה ושל הצילום האחרון, לפחות. אם הופניתם בעבר לבדיקת EMG מומלץ להביא עותק, וצילומי עמוד שדרה צווארי יש להביא את הדיסק.

לקראת פגישה עם ד”ר צביאלי בנושא של כאבים מיופציאליים לדוגמה מרפק טניס, כאבי צוואר או גב תחתון – מומלץ להביא על דיסקים צילומים שיש עמכם, וכן להיות מוכנים להצעה לטיפול בדיקור לתוך השריר IMS – Intramuscular Stimulation (דיקור יבש/דיקור מערבי) או זריקה אחרת. אפשר לקרוא על הדיקור המיופציאלי כאן, על זריקות מקומיות או תוך מפרקיות של סטרואידים כאן, ועל פלסמה עשירה בטסיות PRP – Platelet Rich Plasma כאן.