דברים שכדאי להכין לקראת הפגישה אצל המומחה, דיסקים של צילומים, פיענוחים וכו'

לקראת הפגישה והבדיקה אצל האורתופד המומחה רצוי לא לבוא בידיים ריקות כדי לנצל את הזמן לפני הבדיקה ולזרז את יכולת ההחלטה וההתקדמות לטיפול יעיל.

לכן, עבור צילומי רנטגן, CT, אולטרהסאונד, MRI יש לדרוש את הדיסקים של הבדיקות ולא להסתפק רק בפיענוחים, על מנת שהמומחה יוכל לעיין גם בתמונות ההדמייה עצמן. כמובן שמומלץ להביא את הפיענוחים בעיקר של US, MRI ו-CT.

לקראת פגישה אצל מומחה הכתף רצוי להצטייד בבדיקות צילומי כתף (צילומי כתף ב-AP עם סיבוב פנימי וחיצוני, מנח אקסילרי, מנח טרנס סקפולרי), אולטרהסאונד כתף, ואם רופא המשפחה חושב שיש צורך אז גם צילומי רנטגן של עמוד שדרה צווארי ובדיקת EMG.

לקראת פגישה אצל מומחה המרפק רצוי להצטייד בצילום רנטגן פשוט של המרפק. לפעמים רופא המשפחה ייעץ להפנותכם גם לבדיקת אולטרהסאונד של המרפק.

לקראת פגישה עם האורתופד הממחה בנושא של כאבים בכף יד בדרך כלל מספיק צילומי כפות הידיים בשני מנחים. אם מדובר במצב לאחר שבר רצוי להביא דיסקים של הפעם הראשונה ושל הצילום האחרון, לפחות.

לקראת פגישה אצל המומחה לבדיקת כאבים בברך מומלץ להצטייד בצילום ברכיים בעמידה. לרוב זוהי בדיקה מספיקה. אם רופא המשפחה יחליט לדרוש בדיקת US אפשר להביאה גם כן.

לקראת פגישה עם ד"ר צביאלי בנושא של כאבים מיופציאליים לדוגמה מרפק טניס, כאבי צוואר או גב תחתון – מומלץ להביא על דיסקים צילומים שיש עמכם, וכן להיות מוכנים להצעה לטיפול בדיקור לתוך השריר IMS – Intramuscular Stimulation (דיקור יבש/דיקור מערבי) או זריקה אחרת. אפשר לקרוא על הדיקור המיופציאלי כאן, על זריקות מקומיות או תוך מפרקיות של סטרואידים כאן, ועל פלסמה עשירה בטסיות PRP – Platelet Rich Plasma כאן.